DSLR versus kamera: blýská se na lepší časy

Server DPReview sestavil z několika rozhovorů s členy vrcholného managementu firmy Canon v Japonsku článek, kde mluví o základní změně pohledu na fotografické a filmové kamery. Hlavní posun koncepce by se dal shrnout takto: dnešní zákazník vyžaduje jeden přístroj, který perfektně zvládá obě funkce. A my mu ho nabídneme. Pojďte se dozvědět více!

panasonic-kamera-dslr-canon-fotoaparat

Kdo kdy natáčel video na digitální zrcadlovku (DSLR), ví, jaká úskalí s tím jsou spojená. Ergonomie za moc nestojí, kompresní poměr je mizerný, zvuk bývá často problém… Na druhé straně ani několikanásobně dražší (polo)profi kamera často nenabídne tak líbivý obrázek.

Co tedy na to Canon?

Musíme nabídnout atraktivní zařízení, které bude úplně jiné, než stávajících řešení. V minulosti stály fotoaparáty v jednom rohu, kamery ve druhém. V budoucnu ale tento rozdíl zmizí. Doby, kdy jsme vyráběli jen fotoaparáty, jsou definitivně za námi.

Chceme lidem kázat, jakou zábavou je pořizovat nejen fotografie, ale i videa. Na prvním místě by měla stát kreativita, ne technická omezení. Naší úlohou je, vychovat k tomu zákazníky a do rozhovorů s nimi tudíž investujeme mnoho času a energie.

Již dlouho mluví lidé o tom, že by se funkce kamery a fotoaparátu měly spojit do jednoho celku. Možná to zažijeme s nastávající 4K generací. To by se mohlo stát hybnou silou příští revoluce.

Podnikli jsme hodně, abychom zlepšili obrazovou kvalitu našich digitálních zrcadlovek v oblasti fotografie. Nyní ale cítíme větší poptávku po funkcích v oblasti videa a na tu teď také musíme reagovat.

Kdo sleduje vývoj digitálních zrcadlovek za posledních několik málo let, bude jistě souhlasit s tím, že se video funkcím věnuje nemalá pozornost. Například hlavní rozdíl mezi Canonem 60D a 70D spočívá především v ovládání videa. Co se ovládání týče, pořád ale ještě natáčíte na fotoaparát, ne na kameru. Podle slov nejvyšších představitelů Canonu by se ale v dohledné době mělo hodně změnit…

Více informací naleznete v článku DPReview.